Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > DVD a Blu-ray filmy > DVD filmy >

Zjizvená tvář (1932) (DVD)

Zjizvená tvář (1932) (DVD)

Cena:

299

Hlídat lepší cenu

Popis produktu Zjizvená tvář (1932) (DVD): Ambiciózní a téměř šílený násilný gangster leze po žebříku úspěchu v davu, ale jeho slabost se ukázala jako jeho pád. Gangsterka patřila k nejpopulárnějším filmovým žánrům, než jí v roce 1934 zasa...  Více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Nabídka obchodu

     
Pokud máte zkušenost s obchodem DVDpremiery.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem DVDpremiery.cz popsal.
Doprava zdarma
Skladem
Do obchodu

Zjizvená tvář (1932) (DVD) - popis

Ambiciózní a téměř šílený násilný gangster leze po žebříku úspěchu v davu, ale jeho slabost se ukázala jako jeho pád. Gangsterka patřila k nejpopulárnějším filmovým žánrům, než jí v roce 1934 zasadilo těžkou ránu zřízení Správy Produkčního kodexu a s ním související posílení hollywoodské autocenzury. Už dříve ale ztratila něco ze své aktuálnosti v důsledku zrušení národní prohibice. Film noir z gangsterky převzal dějiště (moderní velkoměstská džungle) i některé charakteristické prvky své ikonografie (zbraně, noční bary, auta). Zločin však až na výjimky nevnímá jako prostředek k získání (politické) moci a většinou v něm také absentuje prvek hierarchicky uspořádané kriminální organizace. Zjizvená tvář je spolu s Veřejným nepřítelem a Malým Cézarem (oba 1931) nejznámějším zástupcem žánru z 30. let a ve své době vynikala svižným tempem, vysokou mírou násilí a rafinovanou symbolikou (hledejte motiv ve tvaru písmene X).

Výrobce Dovoz

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Zjizvená tvář (1932) (DVD) užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Blu-ray filmy.